Towarzystwo GEST

Realizujemy swoją aktywność od 2010 roku i jesteśmy liderami w edukacji polskiego języka migowego (PJM) i promocji dostępności komunikacyjno-informacyjnej w Polsce.

Nasza misja skupia się na zapewnieniu równych szans i integracji społecznej dla osób głuchych i słabosłyszących, wspierając także tłumaczy i lektorów PJM. Organizujemy z sukcesem kursy PJM, szkolenia, doradztwo w zakresie dostępności i inkluzywności, tłumaczenia PJM, budując mosty między osobami głuchymi a społeczeństwem. Współpracujemy z firmami, instytucjami publicznymii organizacjami pozarządowymi, podnosząc świadomość o potrzebach społeczności głuchych i promując inkluzywność.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Przez lata przeszkoliliśmy tysiące osób, stając się istotnym punktem odniesienia w edukacji PJM i dostępności. Nasze inicjatywy, takie jak kursy i szkolenia, zmieniają postawy i promują zrozumienie różnorodności. W ramach Towarzystwa GEST skutecznie wpływamy na jakość życia osób niesłyszących, edukując społeczeństwo o równości, dostępności i inkluzywności. Swoją aktywnością pokazujemy, że zaangażowanie i profesjonalizm prowadzą do zmian społecznych, otwierając nowe możliwości dla wszystkich uczestników.

Edukacyjne innowacje Towarzystwa GEST

Nasze podejście do nauczania PJM wykracza poza tradycyjne metody, ponieważ łączymy innowacyjne rozwiązania technologiczne z naszym wieloletnim doświadczeniem edukacyjnym. W ramach Towarzystwa GEST nieustannie poszukujemy nowych sposobów na ułatwienie i uatrakcyjnienie procesu nauki, czego dowodem są nasze autorskie programy edukacyjne i narzędzia wspomagające proces przyswajania wiedzy.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Aplikacja mobilna Migaj z nami PJM

Doskonałe narzędzie wspierające edukację z zakresu polskiego języka migowego (PJM) oraz ułatwiające komunikację między osobami głuchymi, które posługują się PJM, a osobami słyszącymi.

Dowiedz się więcej

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Językowy spacer wirtualny

Aplikacja zawiera blisko 2000 filmów, w tym 43 lekcje tematyczne, alfabet migowy, liczebniki, słowniczek znaków oraz przydatne wyrażenia do codziennej komunikacji. Użytkownicy mogą uczyć się PJM w dowolnym miejscu i czasie, dzięki zróżnicowanym lekcjom dostępnym w aplikacji.

Dowiedz się więcej

Szkolenia tworzymy przy współpracy z

Tworzymy świat edukacyjny bez barier komunikacyjnych

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Profesjonalizm

Nasze działania opierają się na głębokiej wiedzy i doświadczeniu, co pozwala nam oferować usługi na najwyższym poziomie.

Dostępność

Pracujemy nad tym, aby każdy miał równy dostęp do komunikacji, edukacji i informacji.

Inkluzywność

Wierzymy w społeczeństwo, gdzie różnorodność jest siłą i każdy jest akceptowany bez wyjątku.

Pasja

Jesteśmy zespołem, dla którego promocja PJM i integracja społeczna to nie tylko praca, ale życiowa misja.

Twórcy platformy

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Olgierd Kosiba

Prezes Zarządu

Polskim językiem migowym zajmuję się od ponad 30 lat. Jestem autorem i miłośnikiem niekonwencjonalnych metod w dziedzinie nauczania PJM. Stworzyłem najobszerniejszą publikację słownikową „Leksykon języka migowego”. Ponadto angażuję się w szeroko pojętą tematykę dostępności. W wolnym czasie słucham starego, dobrego polskiego rocka oraz oglądam filmy Stanisława Barei.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Monika Lisiecka

Dyrektor zarządzający

Jestem nagrodzoną liderką społeczną, uzyskałam m.in. tytuł Liderki Równego Biznesu, Liderki Miasta Poznania. Moje wykształcenie ekonomiczne łączę z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu projektami o charakterze społeczno-biznesowym, doradztwie biznesowym, planowaniu strategicznym oraz rozwijaniu innowacji. Specjalizuję się w dziedzinie dostępności usług i produktów dla osób z niepełnosprawnościami, wspierając przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe w kreowaniu miejsc pracy dla tej grupy społecznej. Pasjonuje mnie rozwój osobisty, dobra kuchnia i taniec. Najlepiej regeneruję siły, spędzając czas na łonie natury, zwłaszcza nad wodą i w otoczeniu zieleni.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Sandra Ren

Dyrektor ds. szkoleń, tłumacz i lektor PJM, protetyk słuchu

Jestem absolwentką Protetyki Słuchu i to właśnie tam pierwszy raz zetknęłam się z językiem migowym. Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku Lektor polskiego języka migowego, ale cały czas staram się rozwijać swoje umiejętności w PJM. Początkowo język ten był dla mnie jedynie pasją, a aktualnie stał on się moją codziennością. Oprócz tego uwielbiam aktywność fizyczną, a sala treningowa jest moim drugim domem.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Patrycja Pawliczak

Koordynator ds. marketingu internetowego i PR, lektor PJM, protetyk słuchu.

Jestem absolwentką studiów na kierunku Protetyka Słuchu. To właśnie tam zaczęła się moja przygoda z PJM. Od ponad roku spełniam się w Towarzystwie GEST, prowadząc m.in.największy w Polsce fanpage poświęcony Kulturze Głuchych i PJM. Aktywnie uczestniczę w projektach związanych z dostępnością i edukacją. W wolnym czasie, oprócz oczywiście migania, uwielbiam oglądać migające gwiazdy.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Anna Kubiak

Specjalista ds. wizualizacji

Jestem magistrem sztuki, graficzką, a także pedagogiem specjalnym i nauczycielem wczesnoszkolnym. Zajmuję się projektowaniem graficznym, ilustracją, a zespół wspieram dodatkowo swoim wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym w tworzeniu materiałów edukacyjnych.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Mieczysław Medycki

Specjalista ds. montażu

Z branżą telewizyjno-medialną jestem związany od blisko 20 lat. Jestem operatorem kamery, montażystą i informatykiem w Telewizji Bogatynia, a także realizatorem wizji i fonii w streamingach internetowych oraz telewizyjnych. Zostałem Laureatem w Konkursie Programów Telewizji Lokalnych „To nas dotyczy”, organizowanym przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej: PIKE. Oprócz tego jestem współzałożycielem telewizji internetowej NET.TV, specjalizującej się w streamingu na żywo.

"Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre"

Ole Kirk Christiansen

Założyciel marki Lego

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Dołącz do nas

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się PJM, wspierać nasze inicjatywy lub współpracować z nami na rzecz większej dostępności i inkluzywności.

Każdy może przyczynić się do zmiany - niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, przedsiębiorstwem czy instytucją. Razem możemy tworzyć przestrzeń, gdzie komunikacja jest możliwa dla każdego.

Zdjęcie przedstawiające ludzi

Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców

Języka Migowego GEST

ul. Głogowska 27/2

60-702 Poznań

NIP: 6161544240

KRS: 0000357326

REGON: 02127458

Dołącz do nas

EU

© 2024 Migaj.eu