////

Kategoria Zespół projektowy

Budnik Katarzyna

Malarka, autorka rysunków zamieszczonych na platformie MIGAJ.EU. Uczestniczka kursu języka migowego na Poziomie Elementarnym.

 

 

Cygan Eliza

Tłumacz i wykładowca języka migowego. Współzałożyciel i członek Towarzystwa „GEST”. Ukończyła kursy języka migowego KSS 1, 2, 3, kurs Wykładowcy/Trenera, Elementarny kurs PJM, kurs Uzupełniający. Od 2009 roku wolontariusz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Współorganizator kursów języka migowego. Wpisana do krajowego rejestru tłumaczy języka migowego. Brała udział w tworzeniu Leksykonu języka migowego (aut. O. Kosiba, P. Grenda). W latach 2012-2013 pracownik Projektu MIGAM.PL. W projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialna za część opisową i prezentację haseł języka migowego.

 

 

Dziakiewicz Monika

Tłumacz i wykładowca języka migowego.Tłumacz-przewodnik oraz doradca prawny w Towarzystwie Pomocy Głuchodniewidomym w Szczecinie. Odpowiedzialna w Projekcie MIGAJ.EU za obsługę prawną. Zaangażowana w część merytoryczną projektu.

 

 

Golec Agnieszka

Współzałożyciel Towarzystwa „GEST” oraz członek zarządu. Naukę języka migowego rozpoczęła w 2008 roku. Od 2009 roku wolontariusz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Ukończyła kurs języka migowego na trzech poziomach KSS, Kurs Uzupełniający, kurs PJM I stopnia oraz Kurs Wykładowcy/Trenera języka migowego. Współorganizator kursów języka migowego, a od roku 2009 również wykładowca. W latach 2012-2013 pracownik Projektu MIGAM.PL. W projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialna za część opisową i prezentację haseł języka migowego.

 

 

Jurkiewicz Anna

Tłumacz i wykładowca języka migowego. Nauczycielka języka polskiego. W projekcie MIGAJ.EU współodpowiedzialna za część redakcyjną umieszczonych treści.

 

 

Kosiba Olgierd

Właściciel i pomysłodawca projektu MIGAJ.EU. Tłumacz i wykładowca języka migowego. Metodyk. Prezes Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. W 2013 r. powołany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na członka Polskiej Rady Języka Migowego – zrezygnował na rzecz osoby Głuchej. Autor „Leksykonu języka migowego” – najobszerniejszej publikacji słownikowej, wydanej dotychczas w Polsce. Tematyką zajmuje się od ponad 20 lat. Od ponad 10 lat zaangażowany w realizację wielu projektów kulturalnych i społecznych, oraz w działalność organizacji pozarządowych. Jako pierwszy w Polsce brał udział w operze „śpiewając” w języku migowym (Parsifal w Teatrze Wielkim w Poznaniu 2013/2014). Współinicjator tłumaczenia strony internetowej www.prezydent.pl na język migowy. Uczestnik wielu konferencji i debat, zarówno w Sejmie jak i w Kancelarii Prezydenta RP. Obecny na podpisaniu Ustawy o języku migowym (2011 r.), na specjalne zaproszenie Prezydenta RP w Belwederze oraz Ratyfikacji Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych w Pałacu Prezydenckim.

 

 

Lala Edyta

Tłumacz i wykładowca języka migowego. Prezes Fundacji MigArt zajmującej się promocją kultury Głuchych. Członek Towarzystwa „GEST”. W projekcie MIGAJ.EU zaangażowana w tłumaczenie umieszczonych treści na język migowy.

 

 

Medycki Mieczysław

Operator kamery, montażysta, fotograf. Pracownik TV Bogatynia. W projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialny za nagrywanie i obróbkę materiałów filmowych oraz za przygotowanie zdjęć układów dłoni.

 

 

Mikitiuk Alicja

Uczestniczka kursu języka migowego na Poziomie Elementarnym. Zaangażowana w część merytoryczną projektu MIGAJ.EU.

 

 

Misiewicz Agnieszka

W projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialna za Social Media (Facebook, Twitter, Google+) i koordynację eventów. Redaktorka magazynu Teatralia oraz gazet na międzynarodowych festiwalach teatralnych, organizatorka wydarzeń teatralnych.

 

 

Nasiłowska Agnieszka

Współzałożyciel Towarzystwa „GEST” oraz zastępca prezesa zarządu. CODA - słyszące dziecko niesłyszących rodziców. Tłumacz i wykładowca języka migowego. Biegły sądowy przy sądzie okręgowym w Jeleniej Górze. Od 2009 roku wolontariusz Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. W latach 2012-2013 koordynator biura Projektu Migam.pl. Ukończyła szkolenia w zakresie języka migowego na poziomie KSS, N, wpisana do krajowego rejestru tłumaczy języka migowego. Uczestniczka i prelegentka wieku konferencji dotyczących niepełnosprawności i samych osób niesłyszących. Współuczestniczyła w tłumaczeniu wielu stron internetowych m.in. strony Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Autorka Metody OZO (Obraz-Znak-Opis) w nauczaniu dzieci niesłyszących. W projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialna za część opisową i prezentacje haseł języka migowego oraz dokonywanych tłumaczeń.

 

 

Oliwkowska Ewa

Współzałożyciel Towarzystwa „GEST” oraz członek zarządu. Natywny użytkownik języka migowego. Konsultant merytoryczny w projekcie MIGAJ.EU.

 

 

Ruszkowska Paulina

Uczestniczka kursu języka migowego na Poziomie Elementarnym i Doskonalącym. Zaangażowana w część merytoryczną projektu MIGAJ.EU.

 

 

Szelążek Adam

Polonista. W Projekcie MIGAJ.EU odpowiedzialny za skład i łamanie materiałów publikowanych w PDF tj.: Daktylografia, Repetytorium oraz Słownictwo tematyczne.

 

 

Waląg Ewelina

Tłumacz i wykładowca języka migowego. Nauczycielka języka polskiego. W projekcie MIGAJ.EU współodpowiedzialna za część redakcyjną umieszczonych treści, odpowiedzialna za opis gramatyczno-lingwistyczny umieszczanych haseł oraz ich prezentację.

 

 

Włodarczak Aleksandra

Project Manager MIGAJ.EU i jego współtwórca. Odpowiedzialna w projekcie za część merytoryczną jak i wizualną (prezenterka znaków rejestrowanych na filmach). Tłumacz i wykładowca języka migowego. Wykłada język migowy na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Prowadzi kursy i szkolenia dla Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Tłumaczy programy telewizyjne dla TVP Poznań. Córka tłumaczy języka migowego. Kontakt ze osobami Głuchymi ma od wczesnych lat dziecięcych, gdyż dziadkowie od strony taty to osoby niesłyszące. Obecnie żyje już tylko babcia. Dziadek był wieloletnim działaczem na rzecz sportu Głuchych w Wielkopolsce.

 

 

Wróbel Katarzyna

Zaangażowana w naukę języka migowego od roku 2006. W latach 2011-2012 pracownik Towarzystwa Osób Niesłyszących „TON” w Poznaniu, jako asystent osoby niesłyszącej, koordynator projektów, tłumacz i wykładowca języka migowego. Wolontariusz Fundacji Pomocy Osobom Niesłyszącym „TON”, w której realizuje projekty związane z językiem migowym oraz propagowaniem kultury Głuchych. Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST”. Ukończyła kurs Elementarny, Doskonalący, KSS-3, N-1, kurs Wykładowcy/Trenera oraz PJM – elementarny. 

Projekt i realizacja